Cami Alttan Isıtma Sistemleri

Cami Alttan Isıtma Sistemleri

Cami Halısı ve Cami Alttan Isıtma Sistemleri doğru ısıtma sistemini seçmek en önemli kararlardan bir tanesidir. Bu yüzden cami ısıtmada kullanabileceğiniz en ekonomik ve kullanışlı olan Karbon film ısıtıcılardır. Karbon film ısıtıcılar ile caminin tamamı değil ısıtılması gereken bölgelerin ısınması sağlanır. Bu sayede de fazla enerji tüketiminin önüne geçilmiş olur ve yüksek elektrik faturası derdinden kurtulmuş olursunuz. yerden ısıtma sistemlerinin kullanılmasının en öenmli sebeplerinden birisi de, hiç şüphesiz camide ısıtılacak alanın çok fazla olmasıdır. Bildiğiniz gibi camilerde hali hazırda kullanılan ısıtma yolu kalorifer veya bazı camilerde klima iledir.

Fakat alttan ısıtma sistemlerinde kullanılacak olan teknoloji sayesinde yalnızca cemaatin olduğu bölge ısıtılarak enerji tasarrufu sağlanmış olur. Namaz zamanlarından 10 dakika önce açılan ısıtma sistemi ile istenilen bölgeler hızlı ve ekonomik bir şekilde ısıtılmış olur ve yüz de yüz verim alınmış olur. yerden ısıtma sistemlerinde ihtiyaç duyulan tüm montaj ve güvenlik önlemleri alınarak ve etrafında bulunan camileri en uygun ücret garantisi ile ısıtıyoruz. yerden ısıtma sistemlerinde karbon film ısıtma kullanımının en önemli nedenlerinden biriside caminin tamamını değil yalnızca istenilen safların ısıtılması ile çok fazla elektrik tüketimi olmayacağı için ısınmak için servet ödemiş olmayacaksınız ve paranız cebiniz de kalacaktır.

Taban Isıtma Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Taban ısıtma sistemi için kullanılan malzemelerin 1. Sınıf kalitede ve TSE standartlarında ve CE belgeli olan malzemelerin kullanılmasına dikkat etmek gerekmektedir. cami ısıtma, sistemin tam randımanlı bir şekilde çalışabilmesi için bilhassa kabloların ısınma derecelerinin uygun olması, ve kesinlikle camilerde yapılan ısıtma alanının çok yada az olduğuna bakılmaksızın ısı kontrol panolarının kullanılması ve kablo kesitlerinin kalın olması gerekmektedir. Ayrıca cami ısıtma sisteminin sağlam, dürüst, emin ve her vakit teknik destek olabilecek bir firmaya yaptırmanız hem verimlilik hem de güvenlik için önem arz etmektedir.

Cami Yerden ısıtma

Cami ısıtma sitemlerinde kullanılan en ucuz ısıtma metodu karbon film ısıtıcılar kullanılarak yapılan yerden ısıtma metodudur. Zira yerden ısıtma, yapılan çalışma ile caminin tamamı değil yalnızca ısıtılmak istenilen bölgelerdeki safların ayak bölümlerine 80 santimetre enindeki karbon film ısıtıcılar serilerek lokal ısıtma sağlanmaktadır.

Bu yüzden Cami ısıtma için en ekonomik ısıtma metodu karbon film ısıtıcılar ile yerden ısıtma metodudur. Bu sistemlerin en emin başka bir deyişle ise rezistansın bulunmamasıdır. Kolay arıza vermemesi ve rastgele bir arıza da arızanın kısa müddet içerisinde giderilebilmesidir.

En Ekonomik Cami ısıtma Sistemi

yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan bu sistem sayesinde cami cemaatleri en ekonomik bir şekilde ısınmaktadır. Namaz zamanlarından 5 dakika önce sistemin açılması halıların ısınması için yeterli olacaktır. Sistem elektronik termostat kontrollü olup istenilen ısıya eriştiği zaman otomatik olarak elektrik akımını keserek tasarruf sağlamaktadır. Karbon film ısıtıcılar ile cami ısıtma sistemlerin de kullanılan teknoloji sayesinde homojen ısı dağılımı yapılarak kısa sürede tüm yüzeyde aynı sıcaklık ele geçirilir. Karbon-gümüş ve bakır karışımı bir yüksek nano teknoloji ürünüdür. Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için, her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık ele geçirilir.

Yüksek nano teknoloji ürünü sayesinde Cami ısıtma sisteminin kurulumu için herhangi  bir inşaat çalışması, kırma,dökme,delme vb gibi bir çalışma yapılmamaktadır. Kolay bir şekilde çok kısa süre içerisinde tamamiyle inşaatsız kurulum yapılmaktadır. Montaj esnasında kurulumu yapılan yerlerde herhangi bir atık malzeme kalmamaktadır. Kurulum ve montaj sonrasında sistem çalışmaya hazırdır. Yapının mimarisinde kullanılan çini, mozaik vb malzemelere zarar vermediğinden tarihi camilerde uygulaması son derece kolay ve zararsızdır.

Kullanım Avantajları Nelerdir?

1. Her yerde eşit derecede ve hızlı bir ısınma sağlanır.
2. En ekonomik ısınma yoludur.
3. Merkezi kontrol sistemi sayesinde kolay kullanılır
4. En az arıza veren sistemdir. Hatta yok denebilecek kadar.
5. Her hangi bir periyodik bakım gerektirmez.

0532 545 59 90

3 Comments

  1. Mercan 13 Ağustos 2018
  2. erdal 16 Ağustos 2018
  3. kenan 22 Ağustos 2019

Leave a Reply